Echoes to najnowsze wydawnictwo Roberta Kanaana - kompozytora, muzyka i producenta mieszkającego i tworzącego w Gdańsku. Album jest zaproszeniem do dalekiej, pełnej tajemnic podróży.

Jako kompozytor muzyki do przedstawień teatralnych Robert Kanaan ma wyjątkowy dar tworzenia przestrzeni i opowiadania dźwiękiem. Tym razem - wspólnie z Natalią Walewską (koncertmistrzem, pierwszymi skrzypcami Filharmonii Bałtyckiej w Gdańsku) oraz Aleksandrą Kurnytą na instrumentach perkusyjnych - Robert zabiera nas w podróż do odległych miejsc. Niektóre z nich nawiązują do istniejących kultur muzycznych, inne pozwalają wyobraźni podróżować w nieznane.

Individual pure sound is like a beginning. With adding next ones, we start dialogue.

 

Spotkanie muzyków niespodziewanie zaowocowało przyjaźnią i intymnym albumem. Ich dialog koncentruje się na melodii i harmonii, o czym opowiadają wspólnie w trakcie rozmowy, którą znajdą Państwo wśród zarejestrowanych audycji Radia Sopocki. Czystym dźwiękom pianina towarzyszy pełne przestrzeni, czasem zaskakująco niskie i silne brzmienie skrzypiec, a także bogate dźwięki perkusjonaliów. Wspólnie kreują medytacyjne, refleksyjne lub radosne nastroje - tytułowe echa miejsc i postaci wielkiej podróży. 

Warto zwrócić też uwagę na dedykację albumu. Echoes zadedykowane jest księdzu Janowi Kaczkowskiemu, który w roku 2016 rozpoczął swoją własną podróż na drugą stronę życia. Robert Kanaan współpracujący kilkukrotnie z księdzem Janem zdecydował uczcić swoją muzyką pamięć o tym wyjątkowym człowieku.

vvv, 2017-10-20