Stevie Nicks jako pierwsza kobieta w historii dwukrotnie trafiła do Rock and Roll Hall of Fame. Z tej okazji wydawnictwo Rhino przygotowało album z największymi przebojami artystki.

Pierwszy raz uhonorowana w 1998 wraz z zespołem Fleetwood Mac, tym razem została wprowadzona do hall of fame za osobisty wkład w historię rocka.

Album ukazał się w kilku wersjach (CD + LP + digital), a także wielopłytowej (3CD / 6LP) edycji kolekcjonerskiej zawierającej wyjątkowe pyszności dla fanów.

Wydanie na jednej płycie CD zawiera osiemnaście zremasterowanych nagrań, w tym duety z Tomem Petty and The Heartbreakers i Donem Henley'em oraz koncertową wersję Gold Dust Woman. Na krążku znajdziemy utwory z wszystkich albumów solowych Stevie wydawanych od roku 1981.

Szczególnie interesująca jest druga płyta edycji kolekcjonerskiej, na której znajdziemy kooperacje z Lady Antebellum, Chrisem Isaakiem, Sheryl Crow czy LeAnn Rimes. Część utworów pojawiała się na albumach wymienionych artystów, jednak w takim zestawie wydane zostały po raz pierwszy.

Trzecia to również rarytas - wybór nagrań koncertowych zarówno z początku kariery solowej, jak i z roku 2009 - albumu The Soundstage Sessions.

To świetna okazja do zapoznania się z całością działalności artystki, która od 1968 roku pozostaje bardzo aktywna, a jej wyjątkowy głos zaskakuje do dziś.

vvv, 2019-05-22