7.12.2016 w studio radia sopocki pojawił się S.Y.F. W trakcie spotkania zarejestrowaliśmy materiał, który właśnie zerka na świat.

Prezentujemy S.Y.F. w wersji do słuchania, chociaż należy także zobaczyć S.Y.F., jako że strona wizualna jest równie ważną częścią kreacji zespołu.

S.Y.F. czyli nowopowstałe duo Santiago Lopez Fernandez (vocal, gitara, bass) i Mikołaj Kownacki (saksofon altowy, bass, syntetyzatory, gitara). Duet utworzony z tria Psicofary, założoego w Hiszpanii, w dniu śmierci Faryiego, taksówkarza z Sevilli, który stał się sławnym piosenkarzem flameno. S.Y.F. - hiszpański skrót od Sico y Fary, mający jednocześnie znaczenie w języku polskim. "Syf" - wyraz powstały jako skrót od łacińskiego słowa "syfilis" nazywającego nieuleczalną niegdyś chorobę weneryczną. Obecnie słowo używane jest potocznie powszechnie i ma kilka znaczeń. Syfem nazywamy nieporządek, bałagan, brud ale także krostę czy wyprysk na ciele. S.Y.F. łączy noise, punk, hardcore, industrial electro oraz free jazz.

Raz usłyszany S.Y.F. zapada w pamięć podręczną, dlatego niebawem upublicznimy pełne nagranie koncertu, czym zadowolimy spragnionych S.Y.Fu.

Serdecznie dziękujemy za wyjątkowego S.Y.F. jingla!

vvv, 2017-06-09

Jazz, Eksperyment, Punk, Europejska